Rock

Rocková hudba je mŕtva, tvrdí Gene Simmons

Člen americkej hardrockovej kapely Kiss Gene Simmons obvinil hudobné vydavateľstvá z nedostatočnej podpory rockových interpretov a celý tento žáner vyhlásil za mŕtvy. Šesťdesiatpäťročný rodák z Izraela tak spravil v rozhovore pre magazín Esquire, ktorý s ním robil jeho syn Nick.

Moja rada pre mladých hudobníkov je, aby neopúšťali svoje normálne zamestnanie. Keď som začínal ja, tak to nebola neprekonateľná prekážka. Keď sa vám podarilo získať na svoju stranu vydavateľstvo, financovalo vás, čo znamenalo aj podporu na turné. Existovalo celé priemyselné odvetvie, ktoré pomohlo na vrchol novým The Beatles, The Rolling Stones, Princeovi, Hendrixovi. Také vydavateľstvá stále existujú, ale iba pre popových, rapových a country interpretov. Pre rockových, soulových a bluesových umelcov, ktorí si zároveň aj skladajú hudbu a píšu texty, je ale koniec. Rock je mŕtvy,“ vyhlásil Simmons, ktorý z úpadku rockovej hudby viní aj nelegálne sťahovanie.

 

„Problém je v tom, že vám nikto nezaplatí za tých 10-tisíc hodín, ktoré ste strávili tvorením svojej hudby. Môžem si len predstavovať tú frustráciu z toho, že si vaše dielo nikto neváži natoľko, aby vám zaň zaplatil. Dnes urobíte lepšie, keď sa ani nenaučíte hrať na gitare alebo skladať. Stačí si spievať v sprche a prihlásiť sa do X Factoru. Nemám nič proti X Factoru alebo popovým spevákom, ale kde je nový Bob Dylan alebo ďalší The Beatles? Kde sú tí, čo dokážu tvoriť skladby? Mnoho z nich musí pracovať v zákulisí, kde píšu a skladajú pre popových interpretov,“ do­dal.

zdroj: https://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/329198-rockova-hudba-je-mrtva-tvrdi-gene-simmons/Current track

Title

Artist